Wiskoza

17.08.2021

Wiskoza to materiał, który ma wiele zalet. Przede wszystkim jest przyjazny dla skóry. Charakteryzuje się bardzo dużą przewiewnością i „oddycha”, dzięki czemu wykonane z niego ubrania doskonale sprawdzają się nawet podczas letnich upałów. Eksperci twierdzą nawet, że trudno o tkaninę, która przepuszczałaby powietrze lepiej od niej. Co więcej, wiskoza ma właściwości higroskopijne, co oznacza, że świetnie chłonie wilgoć i oddaje ją do otoczenia. Nosząc więc zrobioną z tego materiału odzież, nie można się nadmiernie zgrzać ani spocić.

 

 

Tkanina ta charakteryzuje się też hipoalergicznością – nie wywołuje uczuleń, dlatego poleca się ją osobom ze skłonnościami do alergii skórnych, wyprysków lub tzw. potówek. Materiał jest przy tym bardzo delikatny i przyjemny w dotyku, co zapewnia pełny komfort noszenia.

 

 

Warto wspomnieć, że ubrania uszyte z wiskozy mają ciekawy, matowy efekt, którego nie można uzyskać, wykorzystując inne włókna.

 

 

Jeśli chcesz jak najlepiej zadbać o swoje ulubione ubrania, zawsze sprawdzaj informacje na metkach. Pierz i prasuj odzież w odpowiednich temperaturach, zwłaszcza jeśli w składzie jest tak delikatny materiał jak wiskoza. Co to znaczy? Zarówno tkaniny, jak i dzianiny wiskozowe nie lubią wysokich temperatur. Twoje sukienki z wiskozy nie zniszczą się, jeśli będą prane w 30°C. Zawsze prasuj je na lewej stronie przez suchą szmatkę z bawełny. Temperatura żelazka nie powinna wynosić więcej niż 90-100°C.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl