Odporność - czas na olej lniany

08.02.2022

Ale czy warto od razu sięgać po suplementy? Może lepiej zacząć od zmian w naszym otoczeniu – wprowadzeniu bardziej naturalnych produktów do naszego życia codziennego i ograniczeniu wszechobecnej chemii (żywność, środki czystości, tkaniny, …). Krok po kroku, w imię zdrowia naszych pociech i nas samych.

 

W tym kontekście chcemy zainteresować Was lnem – cudowną rośliną, znaną i cenioną na naszych ziemiach od wieków. Dziś, wraz z rozwojem wiedzy na temat jej korzyści zdrowotnych i przesytem sztucznymi materiałami, przeżywa ona znowu swój renesans. Nie ma innej, tak ważnej dla dobrego samopoczucia i zdrowia, rośliny.

 

O włóknach lnianych i ich właściwościach pisałyśmy już niejednokrotnie. Trudno o bardziej luksusowy materiał na ubrania i pościel. Tkaniny lniane pojawiają się w ofertach najbardziej znanych marek i projektantów na świecie.

 

Poza włóknami mamy olej lniany i siemię lniane, które również rozpoczęły nową ”karierę”. Nie wszyscy wiedzą, że dla naszych przodków olej lniany był uniwersalnym lekiem – na ból brzucha, na migdałki, urodę i inteligencję ???? Dzisiejsze badania potwierdzają prozdrowotne właściwości oleju i siemienia lnianego oraz ich zbawienny wpływ na nasz system immunologiczny. Stara sztuka uzdrawiania i nowoczesna medycyna jednoczą się w lnie, który w 2005 r. został wybrany „Rośliną leczniczą roku” przez stowarzyszenie NHV (Stowarzyszenie Promocji Naturalnych Metod Leczenia im. Theophrastusa Bombastusa von Hohenheim).

 

Kwasy tłuszczowe omega-3 zawarte w oleju lnianym są dobre dla serca, układu krwionośnego, kości, oczu, skóry, mózgu, jak i również dla dobrego samopoczucia i radości istnienia, chronią nas przed depresją i zaburzeniami zachowań. Wiele chorób cywilizacyjnych, w tym nowotworów, rozprzestrzeniło się między innymi dlatego, że współczesna przemysłowo przetwarzana żywność zawiera za mało kwasów tłuszczowych omega-3.

 

Niechaj zatem len na dobre zagości w naszych domach. Korzystajmy z jego cudownych właściwości. Dla zdrowia naszych pociech i nas samych!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl